We are a leading Manufacturer of 2 port modbus rtu/ascii/tcp to mqtt/azure/aws cloud-ready gateways, 1 port modbus rtu/ascii/tcp/ethernet/ip-to-profinet gateways networking devices, 1 port modbus rtu/ascii to profibus slave gateways networking devices, 7+3g-port gigabit poe managed ethernet switches with 4 ieee 802.3af poe ports and 1 port modbus rtu/ascii/tcp-to-dnp3 serial/tcp/udp gateways networking devices from Hyderabad, India.
₹ 98000 / Piece Get Latest Price
| Ethernet Ports | 2 Ports |
| Interface | RS 422 |
| Serial Port Number | 2 |
| Modbus Type | Modbus RTU |
| Frequency | 60Hz |
₹ 78000 / Piece Get Latest Price
| Ethernet Ports | 1 Port |
| Serial Port Number | 1 |
| Modbus Type | Modbus RTU |
| Backplane Current Load | 15A |
| Country of Origin | Made in India |
| Interface | RS 422 |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Interface | RS 232 |
| Serial Port Number | 1 |
| Modbus Type | Modbus RTU |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Ethernet Ports | 2 Ports |
₹ 210000 / Piece Get Latest Price
| Area Network Type | LAN Capable |
| Model Name/Number | 7+3G-port Gigabit PoE |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | For Commercial |
₹ 81000 / Piece Get Latest Price
| Ethernet Ports | 1 Port |
| Interface | RS 485 |
| Modbus Type | Modbus RTU |
| Backplane Current Load | 10A |
| Country of Origin | Made in India |
| Serial Port Number | 2 |
BIRENDRA KUMAR (Proprietor)
Alltronix International Inc
Plot No. 20, Amulya House, G R Reddy Nagar
Hyderabad - 500062, Telangana, India