Pioneers in the industry, we offer industrial 802.11a/b/g/n wireless access point, outdoor industrial ieee 802.11a/b/g/n/ac wireless access point, industrial ieee 802.11a/b/g/n ap/bridge/client wireless access point, industrial ieee 802.11a/b/g/n/ac wireless access point, entry level industrial ieee 802.11a/b/g/n wireless access point and industrial ieee 802.11a/b/g/n ap wireless access point from India.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 150 Mbps |
| MIMO | 4 x 4 |
| Model Name/Number | Industrial 802.11a/b/g/n |
| Usage/Application | For Commercial |
| Frequency | 60Hz |
| LAN Ports | 2 |
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 150 Mbps |
| MIMO | 4 x 4 |
| Model Name/Number | Outdoor Industrial IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Usage/Application | For Commercial |
| Frequency | 60Hz |
| LAN Ports | 2 |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 1 Gbps |
| MIMO | 3 x 3 |
| Model Name/Number | Industrial IEEE 802.11a/b/g/n AP/Bridge/Client |
| Usage/Application | For Commercial |
| Frequency | 60Hz |
| LAN Ports | 2 |
₹ 37000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 200 Mbps |
| MIMO | 3 x 3 |
| Usage/Application | For Commercial |
| Frequency | 60Hz |
| LAN Ports | 2 |
| Voltage | 210V |
₹ 54000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 1 Gbps |
| MIMO | 3 x 3 |
| Usage/Application | For Commercial |
| Frequency | 50Hz |
| LAN Ports | 2 |
| Voltage | 220V |
₹ 54000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 200 Mbps |
| MIMO | 3 x 3 |
| Model Name/Number | Industrial IEEE 802.11a/b/g/n AP |
| Usage/Application | For Commercial |
| Frequency | 60Hz |
| LAN Ports | 2 |
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 200 Mbps |
| MIMO | 3 x 3 |
| Model Name/Number | Outdoor Industrial IEEE 802.11a/b/g/n |
| Usage/Application | For Commercial |
| Frequency | 50Hz |
| LAN Ports | 2 |
BIRENDRA KUMAR (Proprietor)
Alltronix International Inc
Plot No. 20, Amulya House, G R Reddy Nagar
Hyderabad - 500062, Telangana, India