Manufacturer of a wide range of products which include 2 port modbus rtu/ascii/tcp to bacnet/ip modbus gateway, 1 port modbus rtu/ascii/tcp to profinet modbus gateway, combo switch modbus gateway, 8 port redundant modbus gateway, 1-port dnp3/iec 101/iec 104/modbus-to-iec 61850 gateways and ethernet remote i/o railway applications modbus gateway.
₹ 39000 / Piece Get Latest Price
| Ethernet Ports | 2 Ports |
| Interface | RS 422 |
| Serial Port Number | 2 |
| Modbus Type | Modbus RTU |
| Backplane Current Load | 15A |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 56000 / Piece Get Latest Price
| Ethernet Ports | 1 Port |
| Interface | RS 422 |
| Serial Port Number | 1 |
| Modbus Type | Modbus RTU |
| Backplane Current Load | 15A |
| Frequency | 50Hz |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Baud Rate | 9600 bps |
| Interface | RS 232/422/485 |
| Serial Ports | 2 Port |
| Type | Ethernet to USB |
| Frequency | 50Hz |
₹ 155000 / Piece Get Latest Price
| Ethernet Ports | 2 Ports |
| Interface | RS 485 |
| Serial Port Number | 3 |
| Modbus Type | Modbus RTU |
| Backplane Current Load | 20A |
| Frequency | 50Hz |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Interface | Ethernet |
| Serial Port Number | 1 |
| Number of LAN Ports | 4 Ports |
| Throughput | 100 Mbps |
| Type | Router |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Interface Type | USB |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Color | Grey |
| Usage | For Commercial |
BIRENDRA KUMAR (Proprietor)
Alltronix International Inc
Plot No. 20, Amulya House, G R Reddy Nagar
Hyderabad - 500062, Telangana, India