Our product range includes a wide range of 8 port rs 232/422/485 serial device server, 4 port rs 232/422/485 serial device server, 16 port rs 232/422/485 rackmount serial device server, 2-port industrial network address translation (nat) device, serial device server and 2 port rs 232/422/485 serial device server.
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Baud Rate | 9600 bps |
| Interface | RS 232/422/485 |
| Type | Ethernet to Serial |
| Serial Ports Number | 8 Port |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Baud Rate | 9600 bps |
| Interface | RS 232/422/485 |
| Serial Ports | 4 Port |
| Type | Ethernet to Serial |
| Color | Black |
| Frequency | 50Hz |
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Baud Rate | 9600 bps |
| Interface | RS 232/422/485 |
| Serial Ports | 16 Port |
| Type | Ethernet to Serial |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 49500 / Piece Get Latest Price
| Baud Rate | 9600 bps |
| Interface | RS 232/422/485 |
| Compatible Brand | all |
| Model Name/Number | NAT-102 |
| Serial Ports | 2 Port |
| Type | Ethernet |
₹ 8000 / Number Get Latest Price
| Number Of Ports/Channels | 1 |
| Port Speed | 10/100 Mbps, auto MDI/MDIX |
| Model Number | Nport 5150 |
| Serial Line Protection | Level 1 surge, EN 61000-4-5 |
| Data Bits | 5, 6, 7, 8 |
| Stop Bits | 1, 1.5, 2 |
| Network Protocols | ICMP, IPv4, TCP, UDP, DHCP, BOOTP, Telnet, DNS, SNMP V1, HTTP, SMTP, IGMP V1/2, ARP |
| Configuration Options | Web Console (with new Quick Setup), Serial Console (NPort 5110A/5150A only), Telnet Console, Windows |
| Android API | Android 3.1.x and later |
| Housing | Metal |
| Input Voltage | 12 to 48 VDC |
| Brand | Moxa |
| Connectivity | 1-port RS-232/422/485 |
Minimum order quantity: 1 Number
₹ 185000 / Piece Get Latest Price
| Baud Rate | 9600 bps |
| Interface | RS 232/422/485 |
| Serial Ports | 16 Port |
| Type | Ethernet to USB |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Baud Rate | 9600 bps |
| Interface | RS 232/422/485 |
| Serial Ports | 2 Port |
| Type | Ethernet to USB |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 210V |
BIRENDRA KUMAR (Proprietor)
Alltronix International Inc
Plot No. 20, Amulya House, G R Reddy Nagar
Hyderabad - 500062, Telangana, India