Pioneers in the industry, we offer 5 port entry level unmanaged ethernet industrial computing, 8 port entry level unmanaged ethernet switches industrial computing, 5 port entry level unmanaged full gigabit ethernet switches industrial computing, 8-port entry-level unmanaged full gigabit ethernet switches with plastic housing, rugged pc and 10inch fanless panel industrial computing from India.
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Number of Ports | 5-Port Unmanaged Switches |
| Brand | Alltronix International Inc |
| Model Name/Number | 5 Port Entry Level Unmanaged |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 60Hz |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Number of Ports | 8-Port Unmanaged Switches |
| Brand | Alltronix International Inc |
| Model Name/Number | 8 Port Entry Level Unmanaged Ethernet |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Number of Ports | 5-Port Unmanaged Switches |
| Brand | Alltronix International Inc |
| Model Name/Number | 5 Port Entry Level Unmanaged |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Frequency | 50Hz |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Number of Ports | 8-Port Unmanaged Switches |
| Brand | MOXA |
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| RAM | Up to 8 GB DDR3 RAM |
| Brand | Rado |
| Hard Drive Size | Removeable S-ATA HDD 500 GB |
| Display Size | 17 inch |
| Display Type | LCD |
| Processor type | 2.26 GHz |
| Laptop Weight | 6 kg |
| Battery type | Lithium-Ion battery,11.1 V,8700 mAh |
| Chipset | North Bridge Mobile Intel,GM45 Express South Bridge ICH9M-Enhanced |
| Keyboard | 87 keys |
| Touchpad | USB resistive |
| Sound Properties | HD Sound,Stereo Speakers 1 W |
| Certification | IP65,MIL-STD 810G |
| Case | Magnesium |
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 7 inches |
| Processor | i5 |
| Brand | Alltronix International Inc |
| Color | Black |
| Voltage | 220V |
₹ 345000 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 8.4 inches |
| Processor | i5 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | For Commercial |
₹ 495000 / Piece Get Latest Price
| Display Size | 22 inches |
| Processor | i5 |
| Frequency | 60Hz |
| Usage/Application | For Commercial |
| Brand Name | Alltronix International Inc |
BIRENDRA KUMAR (Proprietor)
Alltronix International Inc
Plot No. 20, Amulya House, G R Reddy Nagar
Hyderabad - 500062, Telangana, India