Prominent & Leading Manufacturer from Hyderabad, we offer 8 4g port managed ethernet industrial ethernet switches, iec 61850-3 28-port layer 2 full gigabit modular managed ethernet switches, 28g port layer 3 full gigabit modular managed industrial ethernet switches, industrial ethernet fiber media converters industrial ethernet switches and iec 61850-3 28-port layer 2 managed rackmount ethernet switches.
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | 8 4G Port Managed Ethernet |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | For Commercial |
| Brand Name | Alltronix International Inc |
| Color | Black |
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | IEC 61850-3 28-port Layer 2 |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | For Commercial |
| Brand Name | Alltronix International Inc |
₹ 585000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | 28G Port Layer 3 Full Gigabit |
| Frequency | 60Hz |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | For Commercial |
| Brand Name | Alltronix International Inc |
| Color | Black |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Network Speed | 10/100/1000 Mbps |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 220V |
| Color | Grey and Blue |
| Usage | For Commercial |
| Warranty | 1 Year |
₹ 198000 / Piece Get Latest Price
| Number of Ports | 24-Port Layer 2 Switches |
BIRENDRA KUMAR (Proprietor)
Alltronix International Inc
Plot No. 20, Amulya House, G R Reddy Nagar
Hyderabad - 500062, Telangana, India